top of page

На Форумі видавців у Львові автограф сесія Павла Чучки

була однією з найоригінальніших

Минулого тижня завершила роботу 17 міжнародна книжкова виставка-ярмарок у Львові. Девіз Форуму – «Час читати» – виправдав себе на всі сто відсотків. Так, цьогорічна зустріч видавців, письменників стала рекордною за кількістю учасників – понад 800. Були імениті гості з Польщі, Росії, США, Німеччини, Литви. На книжковий фестиваль прибули керівники кількох сотень видавництв, були представлені 70 бібліотек, книжкові магазини, багато громадських організацій. У рамках Форуму пройшло більше 400 акцій – концертів, «круглих столів», презентацій. Відбувся літературний фестиваль, у якому взяли участь більш як 290 письменників і поетів із 24 країн світу – країн СНД, Прибалтики, Західної Європи, Америки, Азії, а також було проведено бібліотечний форум, бізнес-форум.

 

Приємно, що в різноманітті усіх цих подій було представлене і Закарпаття. У літературному фестивалі взяли участь п'ять наших авторів: Лесь Белей, Олександр Гаврош, Вік Коврей, Оксана Луцишина, Андрій Любка.

 

З півсотні закарпатських видавництв на книжковому форумі у Львові були представлені лише чотири. Найбільшим успіхом серед відвідувачів свята користувався стенд ужгородського видавництва "Ліра" (54 назви книг), в чому була і неабияка заслуга Павла Чучки. Автор представив чергове, доповнене видання книги «Деца у нотаря» – збірник сатиричної поезії, фейлетонів, гумористичних мініатюр, створених протягом останніх 30 років. Половина текстів написана діалектом. Ця книга доповнюється і перевидається з 1992 року і належить до найпопулярніших книг на Закарпатті.

 

Автограф-сесія Павла Чучки, проведена у стилі однойменної корчми, виявилась однією з найкращих. Кожному, хто придбав книгу, колоритний гуцул, одягнений у народний костюм, наливав домашньої слив'янки, яку закусували самими сливами. На додаток – сувеніри, зокрема значок корчми «Деца у нотаря», власник якого матиме право на знижки, а також пам'ятка водія, яка не залишить байдужим жодного представника ДАІ.

 

Сам автор зазначив: «Я вперше проводжу на Форумі таку автограф-сесію. Думаю вона пройшла вдало. Підходили в основному ті люди, які вже щось чули: були такі, що читали в «Дзеркалі тижня» чи відвідували корчму «Деца у нотаря»; були такі, що люблять їздити на Закарпаття, хтось їм розповідав про «Децу», порадив зайти подивитися. Крім того, я робив живі автографи, і люди були вдячні за те, що це – не просто підпис».

 

Книга дійсно викликала справжній фурор, а такому скупченню людей можна було тільки позаздрити. Так директор видавництва «Ліра» Олена Кухарська розповіла: «Ми стараємось кожного року брати участь у львівському форумі, але в таких масштабах і такому форматі – коли маємо власний стенд – ми вперше. Що стосується Павла Чучки, у мене складається враження, що кожні двадцять хвилин продається книжка «Деца у нотаря». Здається, що половина людей, які приїхали на Форум, були на Закарпатті і відвідували корчму «Деца у нотаря», бо для них це було дуже відоме, і дуже радісною була зустріч з автором». До слів Олени Кухарської додам, що в мене було враження, ніби книжка продається не кожні двадцять хвилин, а кожні п'ять.

 

Форум завершився, у відвідувачів потоншали гаманці – зате збагатилась домашня бібліотека. Та найголовніше - враження, які залишились від спілкування з авторами.

 

Світлана Головко

«Місцевий час», №22 (68) від 29 вересня 2010 р.

 

bottom of page