top of page
Виготовлення макетів

дизайн, коректура, верстка

  • Дизайн: новий, правка готового макету.

  • Коректура: українська, російська мови.

  • Верстка: книги, газети, повноколірні журнали.

Опис

Виготовлення макетів – розробка зовнішнього вигляду, інформаційного навантаження поліграфічного виробу (не включає написання текстів). Виготовлення макетів потребує наявності професійних програм, знань та навичок працювати з ними.

 

Якісно розроблений макет з врахуванням художніх, психологічних, технологічних факторів – невідємна складова успіху рекламних матеріалів, книги чи газети.

 

Поліграфцентр "ЛІРА" працює на ринку поліграфічних послуг вже 15 років. Кожного дня ми використовуємо напрацьований досвід, щоб створювати ефективні рекламні матеріали, зручну ділову поліграфію, книги, які читають. 

Географія роботи Поліграфцентру "ЛІРА": Ужгород, Мукачево, Чоп, Виноградів, Рахів, Свалява, Тячів, Берегово, Хуст, Великий Березний, Закарпаття, Україна і не тільки.

 

 

Дизайн
 

Графічний дизайн – художньо-проектна діяльність по створенню гармонійного та ефективного візуально-комунікативного середовища.

 

Програми для графічного дизайну: Adobe Illustrator, CorelDraw.

 

Види поліграфічного дизайну:

  • новий дизайн – розробка нового макет;

  • правка дизайну – внесення незначних змін до існуючого макету. 

 

Основне завдання рекламного дизайну – розробити дизайн таким чином, щоб забезпечити легкість сприйняття інформаціїї на друкованій продукції. Дизайнер повинен знати, на якому носії буде представлений готовий макет, які процеси пройде макет, перш ніж готовий продукт вийде в світ.

 

Для поліграфічного дизайну велику роль відіграють технології, які можна задіяти при створенні оригінальної друкованої продукції. Це вибір типу ламінування, тиснення фольгою, біговка. Все це, крім того що розширює поле діяльності для дизайнера, ще й покладає на нього велику відповідальність: деякі післядрукарські процеси досить дорогі і при великих тиражах будь-яка помилка може принести істотні збитки.

 

Якщо ви вирішили самостійно розробити дизайн, обов’язково дізнайтесь про технічні вимоги друкарні до готових макетів (вимоги до макетів Поліграфцентру "ЛІРА").

 

Коректура
 

Коректура (від лат. correctura — «виправлення», «поліпшення») — процес виправлення граматичних і технічних помилок та недоліків, як в текстовому, так і графічному матеріалах, підготовлених для розмноження друкарським (або будь-яким іншим) способом.

 

Основні завдання коректури:

 

  • усунення орфографічних, пунктуаційних помилок, буквених неточностей та технічних огріхів верстки та дизайну;

  • виявлення смислових, логічних стилістичних та фактологічних помилок;

  • звіряння цитат і використаних текстів за першоджерелами;

  • уважне читання специфічних елементів тексту (висновків, дефініцій, дат, чисел, імен);

  • спеціальна звірка з оригіналом;

  • перевірка правильності побудови таблиць, рисунків і креслень, відповідність їх підписів до коментування в тексті;

  • перевірка вихідних відомостей в останній підписаній верстці;

  • звіряння ідентичності назв, розділів, параграфів тощо;

  • стеження за правильною розбивкою тексту на абзаци.

 

В Поліграфцентрі "ЛІРА" всі макети, влючаючи рекламну поліграфію, проходять етап коректури (якщо замовник не виявив бажання відмовитись). Це дозволяє зменшити кількість помилок в тексті до мінімуму, що необхідно як замовнику так і виконавцю.

 

Верстка
 

Верстка – процес формування сторінок та смуг у видавничій справі та поліграфії. Суть процесу — розміщення текстового та ілюстративного матеріалу на сторінках чи полосах друкованого або електронного видання, що відповідає певним технічним та естетичним вимогам та критеріям. Починаючи з 1990-х років верстка здійснюється переважно за допомогою комп'ютерів.

 

Верстка – це переважно робота з текстовим матеріалом, коли готова продукція має декілька смуг (сторінок). Верстка застосовується до книг, брошур, журналів, тощо.

 

Програми для верстки: Adobe InDesigne, MS Word.

 

Так як і у випадку з дизайном, верстальник повинен враховувати всі технологічні нюанси виготовлення готової продукції. Не виконання цих вимог може призвести до погіршення зовнішнього вигляду виробу або навіть браку.

 

bottom of page