Виготовлення палітурки
тверда, м'яка, шиття в зошити, проклейка, скріплення на скоби
-
Види: тверда, м’яка (проклейка або скріплення на скоби)
-
Товщина блоку: скріплення на скобу – до 80 ст., м’яка – рекомендовано до 450 ст.
-
Опції м’якої: шиття в зошити, обкладинка з клапаном, суперобкладинка.
-
Опції твердої: шиття в зошити, суперобкладинка, округлення корінця.
-
Поверхня: ламінований або неламінований папір (книги, автореферати), картон (журнали обліку в м’якому переплеті), бумвініл (дипломні роботи).
-
Термін: від 1 дня.
Опис
Виготовлення палітурки – основна частина зовнішнього оформлення видання, післядрукарський процес виготовлення обкладинки та скріплення її з блоком книжкового виробу.
Палітурка книги впливає на термін її використання, зручність читання, зовнішній вигляд і вартість. Принципово розрізняють два основних типи палітурки: м'який і твердий. Тверда обкладинка книги дозволяє значно продовжити термін служби видання, і створює найбільш презентабельний вигляд. М'яка ж палітурка дозволяє значно зекономити на вартості видання, але менше захищає книгу від зовнішнього впливу. При замовленні книжкової продукції слід приділити особливу увагу на те, якому типу палітурки віддати перевагу.
Поліграфцентр "ЛІРА" працює на ринку поліграфічних послуг вже 15 років. Кожного дня ми використовуємо напрацьований досвід, щоб створювати ефективні рекламні матеріали, зручну ділову поліграфію, книги, які читають.
Географія роботи Поліграфцентру "ЛІРА": Ужгород, Мукачево, Чоп, Виноградів, Рахів, Свалява, Тячів, Берегово, Хуст, Великий Березний, Закарпаття, Україна і не тільки.
Скріплення на скоби
Скріплення на скоби – відмінне рішення для брошур та книг з невеликою кількістю сторінок, яке не потребує застосування складних технологічних процесів. Обкладинка такої палітурки зазвичай виготовляється з паперу щільністю 160-300 г/м². Вона скріплюється з блоком за допомогою 1 або 2 металевих скоб. Ми рекомендуємо вибирати такий тип скріплення для видань з кількістю сторінок не більше 80.
М’яка палітурка на проклейку
М'яка палітурка на проклейку найбільш популярне і одне з найдоступніших рішень у видавничій справі.
Обкладинка палітурки виготовляється з паперу, попередньо задрукованого та заламінованого, щільністю від 160 до 300 г/м². Після того, як обкладинка готова, її приклеюють до блоку на спеціальній клейовій машині. Дуже важливо зробити біговки обкладинки "на відкриття".
Для зміцнення м’якої палітурки використовується термоклейове скріплення з попереднім шиттям блоку на ниткошвейних машинах. Така палітурка звичайно трохи дорожча, але й міцніша, довговічна. До того ж її вартість нижча від ціни виготовлення твердої обкладинки. Це ідеальне рішення ціна/якість.
Шиття в зошити
Шиття зошитів нитками давно зарекомендувало себе як найкращий спосіб скріплення книжкового блоку. Блок ділиться на кілька зошитів (по 16, 24, або 32 сторінки), які прошиваються нитками, і з'єднуються з наступними зошитами, поки весь блок не буде скріплений в одне ціле. Зшиваються і листи між собою в зошит і зошити один з одним.
Тверда палітурка
Тверду палітурку книги зазвичай обирають для виготовлення високохудожніх, серйозних наукових видань та підручників. Вона відрізняється високими експлуатаційними характеристиками і має найкращий естетичний вигляд. Книга складається з внутрішнього блоку (зброшурованих паперових листів або зошитів ) і обкладинки (кришки).
Обкладинка твердої палітурки виготовляється із палітурного картону, що обтягується попередньо задрукованим та заламінованим папером. Внутрішні сторони обкладинки з'єднані з блоком форзацами (вони також можуть бути з друком). Блок книги прошивається ниткою, через, що виріб стає міцнішим і довговічнішим.
Після прошивки блоку, на нього збоку (на корінець) наклеюють марлю чи інший корінцевий матеріал. На верхні і нижні частини блоку наклеюють каптал – тасьму з потовщеним краєм. Далі блок скріплюється з обкладинкою.
При виготовленні журналів обліку та дипломних робіт для обгортання кришки використовується бумвініл (матеріал схожий на штучну шкіру), а замість прошивки блоку – просто проклейка.
Поліграфцентр "ЛІРА" здійснює повний цикл виробництва твердої та м’якої палітурки на власному обладнанні.