Каталоги
продукції, художні
-
Розмір: А4 (210х297 мм.), А5 (148х210 мм.), В5 (160х235 мм.) тощо, нестандартні розміри.
-
Папір обкладинки: крейдований щільністю 150-350 г/м², дизайнерський папір.
-
Папір блоку: крейдований щільністю 90-200 г/м².
-
Друк: цифровий
-
Ламінація: глянцева або матова, обкладинки.
-
Палітурка: скріплення на скобу, проклейка.
Опис
Каталог – структуровані дані на певну тему, для зручного сприймання та пошуку інформації.
Найбільш популярними є каталоги продукції та художні каталоги. На практиці організувати в каталог можна майже будь-яку інформацію.
В свою чергу каталоги продукції можна розділити на:
-
каталог продукції (наприклад, одного виробника або одного типу продукції);
-
рекламний каталог (друковане видання, яке розповсюджується в магазині і його околицях для залучення уваги потенційних покупців до товару, спеціальними пропозиціями, супутнім послугам тощо);
-
поштовий каталог (перелік товарів з їх текстовим описом і фотографіями, застосовуваний для продажу товарів поштою);
-
виставковий каталог (перелік товарів, представлених на виставці, аукціоні тощо).
Художні каталоги містять інформацію про митців та їхні роботи (картини, фото, скульптури тощо).
Поліграфцентр "ЛІРА" працює на ринку поліграфічних послуг вже 15 років. Кожного дня ми використовуємо напрацьований досвід, щоб створювати ефективні рекламні матеріали, зручну ділову поліграфію, книги, які читають.
Географія роботи Поліграфцентру "ЛІРА": Ужгород, Мукачево, Чоп, Виноградів, Рахів, Свалява, Тячів, Берегово, Хуст, Великий Березний, Закарпаття, Україна і не тільки.
Особливості дизайну
При виготовленні макету як каталогів продукцію, так і художніх каталоги дизайнери часто притримуються певних принципів та кліше. Але, що стосується художніх каталогів, оригінальність завжди високо ціниться.
До основних приниципів створення макетів каталога можна віднести:
-
продукція повинна бути ілюстрована;
-
чіткі візуальні межі між окремими позиціями;
-
легкість сприйняття інформації.
Друк каталогів
В залежності від тиражу каталоги друкуються офсетним або цифровим методом друку. Іноді можливе поєднання обох методів в одному замовленні. Метод друку визначає менеджер замовлення в залежності від потреб клієнта і тиражу.
Як відомо, офсетний друк, по праву, вважається найвищої якості. При цьому, сучасні технології дозволили вдосконалити цифровий друк до такого рівня, коли його якість майже не програє офсетному. Поліграфцентр "ЛІРА" для цифрового друку використовує сучасну систему Konica Minolta bizhub PRO C6000L. Принтер дозволяє отримати високий рівень якості друку, точність, надійний у використанні. Система відповідає найвищим вимогам до повноколірного друку.
Вибір паперу – важливий момент при виготовленні каталога. По-перше, щільність паперу впливає на ціну. По-друге, – на тактильні відчуття від каталогу в руках. Важливо дотримуватись балансу щільності паперу блоку і обкладинки, щоб різниця між ними не була занадто великою.
Післядрукарська обробка
Ламінація
Для захисту обкладинки від впливу зовнішнього середовищя її покривають глянцевою або матовою ламінаційною плівкою. До того ж ламінація додає каталогу презентабельності.
Палітурка
В залежності від кількості сторінок каталогу та щільності паперу його скріплюють на скоби або на клей.
Скріплення на скоби використовується для каталогів, орієнтовно, до 50 ст. Скріплення на скоби міцне, зручне у використанні та вигідне по ціні.
Проклейка застосовується коли каталог має більше 50 сторінок. При цьому, для зміцнення палітурки, блок каталогу зшивається в зошити, а вже потім клеїться до обкладинки. Така палітурка міцна та має презентабельний вигляд.
Дизайнерський папір та тиснення
Окрім оригінального дизайну, зробити каталог унікальним допомагають дизайнерський папір та нанесення зображення методом тиснення.
Зазвичай ці опції використовуються для обкладинки.
Друкувати на дизайнерському папері можна тільки цифровим методом. Дизайнерський картон вирізняється своїм кольором, фактурою, може виблискувати та навіть переливатись на світлі різними кольорами.
Зверніть увагу, що темний дизайнерський папір не підходить для друку, адже на ньому не буде видно нанесеної інформації. Зате тиснення буде чудовим рішенням для такого паперу.
Тиснення може бути золотом або сріблом, глянцеве або матове. В ряді випадків застосовується сліпе тиснення, що має свій, унікальний ефект.