top of page
Методички

друк та виготовлення

  • Розмір: А5 (145х200).

  • Папір блоку: офсетний щільністю 70-80 г/м².

  • Папір обкладинки: офсетний кольоровий щільністю 160 г/м², крейдований щільністю 200-300 г/м².

  • Друк: цифровий або офсетний, чорно-білий або повноколірний.

  • Обкладинка: м’яка на скоби або на проклейку.

  • Ламінація: глянцева або матова (обкладинки).

Опис

Методичка – це невелика брошура з докладним методичним матеріалом з певної дисципліни. Діляться методичні видання відповідно до практичної спрямованості (матеріал або теоретичний, або суто практичний) і проблематиці (конкретній сфері наукових досліджень).

 

Станадртним форматом для методичок є А5 (145х200). Обкладинка, зазвичай, чорно-біла та друкується на офсетному кольоровому папері щільністю 160 г/м².

 

Для підготовки методичок до друку здійснюєтьтся верстка під обраний формат. Часто необхідна коректура тексту (вичитка на граматичні та пунктуаційні помилки), виправлення помилок.

 

Поліграфцентр "ЛІРА" працює на ринку поліграфічних послуг вже 15 років. Кожного дня ми використовуємо напрацьований досвід, щоб створювати ефективні рекламні матеріали, зручну ділову поліграфію, книги, які читають. 

Географія роботи Поліграфцентру "ЛІРА": Ужгород, Мукачево, Чоп, Виноградів, Рахів, Свалява, Тячів, Берегово, Хуст, Великий Березний, Закарпаття, Україна і не тільки.

 

 
Друк методичок

Офсетний друк

 

Офсетний метод друку використовується для виготовлення великої кількості книг (від 300 шт.). Цей метод дозволяє друкувати на офсетному та крейдованому папері.

 

Друк кольоровий та чорно-білий. Офсетний метод друку дає чудову можливість виготовляти поліграфічну продукцію в одну чи дві стандартні фарби та використовувати пантон (фарба певного кольору). Це дозволяє зробити текст книги не чорним, а, до прикладу, темно-синім. Обкладинка, виконана в одну чи дві фарби, може нічим не поступатись або, навіть, вигравати зовнішнім виглядом у повноколірного варіанту.

 

Цифровий друк

 

Цифровий друк використовується для виготовлення книг тиражем до 100 шт. Цей метод дозволяє друкувати тільки на офсетному папері щільністю 80 г/м² та крейдованому папері.

 

Друк кольровий та чорно-білий.

 

Друк на ризографі

 

Друк на ризографі використовується для виготовлення книжок проміжних тиражів між офсетним і цифровим методом. Для друку можна використовувати тільки офсетний папір. Якість друку на ризографі достатня для текстових книжок і не підходить для графічних елементів, зображень.

 

Друк чорно-білий.

 

Вибір палітурки методички

 

Розрізняють два основні методи виготовлення палітурки методички:

 

  • м’яка палітурка на скоби;

  • м’яка палітурка на проклейку.

 
М’яка палітурка на скоби

 

Скріплення на скоби – відмінне рішення для брошур та книг з невеликою кількістю сторінок, яке не потребує застосування складних технологічних процесів. Обкладинка такої палітурки зазвичай виготовляється з паперу щільністю 160-300 г/м². Вона скріплюється з блоком за допомогою 1 або 2 металевих скоб. Ми рекомендуємо вибирати такий тип скріплення для видань з кількістю сторінок не більше 80.

 

М’яка палітурка на проклейку

 

М'яка палітурка на проклейку найбільш популярне і одне з найдоступніших рішень у видавничій справі.

Обкладинка палітурки виготовляється з паперу, попередньо задрукованого та заламінованого, щільністю від 160 до 300 г/м². Після того, як обкладинка готова, її приклеюють до блоку на спеціальній клейовій машині. Дуже важливо зробити біговки обкладинки "на відкриття".

 

bottom of page