Друк і виготовлення

художні, наукові видання, посібники

 • Розмір: А5 (145х200), А4 (205х290), В5 (160х235) тощо, нестандартні розміри.

 • Папір блоку: офсетний щільністю 70-80 г/м², книжковий папір, крейдований папір щільністю 90-150 г/м².

 • Папір м’якої обкладинки: крейдований щільністю 200-300 г/м².

 • Друк: цифровий або офсетний, чорно-білий або повноколірний.

 • Обкладинка: тверда або м’яка.

 • Ламінація: глянцева або матова (обкладинки).

Опис

Видання книги – відповідальна і хвилююча справа як для автора, так і для видавництва. Написаний текст – половина справи. Далі потрібно придати йому форму, виправити помилки та обгорнути все це у привабливу обкладинку. Ці завдання лягають на плечі видавництва, яке, в подальшому, передає всі матеріали на друк.

 

Поліграфцентр "ЛІРА" – це видавництво і друкарня, два в одному.

 

Чому це вигідно:

 

 • вигідна ціна – немає націнки посередника, всі роботи виконує одна компанія;

 • висока якість продукції – тісні контакти видавничого відділу з виробництвом забезпечують технічно грамотну підготовку макетів до друку;

 • висока швидкість виконання замовлення;

 • індивідульний підхід до потреб кожного клієнта.

 

Поліграфцентр "ЛІРА" працює на ринку поліграфічних послуг вже 15 років. Кожного дня ми використовуємо напрацьований досвід, щоб створювати ефективні рекламні матеріали, зручну ділову поліграфію, книги, які читають. 

Географія роботи Поліграфцентру "ЛІРА": Ужгород, Мукачево, Чоп, Виноградів, Рахів, Свалява, Тячів, Берегово, Хуст, Великий Березний, Закарпаття, Україна і не тільки.

 

 

Присвоєння ISBN номеру

 

ISBN (International Standard Book Number, Міжнародний стандартний номер книги) – 13-значне число зі штрихкодом, ідентифікує книгу і її видавництво. Саме по ISBN книгу пробивають на касі в сучасних книжкових магазинах.

 

ISBN номер видавництву видає Книжкова палата України. Номер платний і зобов’язує видавця розіслати обов’язкових 20 примірників видання по бібліотекам України.

 

Робота над макетом книги
 

В першу чергу потрібно визначитись з форматом. Найбільш економними будуть стандартні розміри, такі як А5, А4, В5 тощо. Нестандартні розміри в тій чи іншій мірі збільшують ціну книги. Але іноді творча задумка потребує використання саме нестандартного формату, адже видання від цього може значно виграти.

 

Далі відбувається верстка під обраний формат, коректура тексту (вичитка на граматичні та пунктуаційні помилки), виправлення помилок. При потребі здійснюється редакторська робота.

 

Художні книги часто потребують художнього оформлення, що придає їм свого особливого шарму.

Дизайн обкладинки – не менш важливий етап роботи на книгою. Саме від обкладинки, у великій мірі, залежить успіх видання. Вона повинна передавати дух книги, її основну ідею і з першого погляду привертати до себе увагу цільової аудиторії.

 

Друк книги

Офсетний друк

 

Офсетний метод друку використовується для виготовлення великої кількості книг (від 300 шт.). Цей метод дозволяє друкувати на офсетному, книжковому та крейдованому папері.

Друк кольровий та чорно-білий. Офсетний метод друку дає чудову можливість виготовляти поліграфічну продукцію в одну чи дві стандартні фарби та використовувати пантон (фарба певного кольору). Це дозволяє зробити текст книги не чорним, а, до прикладу, темно-синім. Обкладинка, виконана в одну чи дві фарби, може нічим не поступатись або, навіть, вигравати зовнішнім виглядом у повноколірного варіанту.

 

Цифровий друк

 

Цифровий друк використовується для виготовлення книг тиражем до 100 шт. Цей метод дозволяє друкувати тільки на офсетному папері щільністю 80 г/м² та крейдованому папері.

Друк кольровий та чорно-білий.

 

Друк на ризографі

 

Друк на ризографі використовується для виготовлення книжок проміжних тиражів між офсетним і цифровим методом. Для друку можна використовувати тільки офсетний папір. Якість друку на ризографі достатня для текстових книжок і не підходить для графічних елементів, зображень.

Друк чорно-білий.

 

Вибір палітурки

 

Розрізняють три основні методи виготовлення палітурки:

 

 • м’яка палітурка на скоби;

 • м’яка палітурка на проклейку;

 • тверда палітурка.

 

М’яка палітурка на скоби

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Скріплення на скоби – відмінне рішення для брошур та книг з невеликою кількістю сторінок, яке не потребує застосування складних технологічних процесів. Обкладинка такої палітурки зазвичай виготовляється з паперу щільністю 160-300 г/м². Вона скріплюється з блоком за допомогою 1 або 2 металевих скоб. Ми рекомендуємо вибирати такий тип скріплення для видань з кількістю сторінок не більше 80.

 

М’яка палітурка на проклейку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

М'яка палітурка на проклейку найбільш популярне і одне з найдоступніших рішень у видавничій справі.

Обкладинка палітурки виготовляється з паперу, попередньо задрукованого та заламінованого, щільністю від 160 до 300 г/м². Після того, як обкладинка готова, її приклеюють до блоку на спеціальній клейовій машині. Дуже важливо зробити біговки обкладинки "на відкриття".

Для зміцнення м’якої палітурки використовується термоклейове скріплення з попереднім шиттям блоку на ниткошвейних машинах. Така палітурка звичайно трохи дорожча, але й міцніша, довговічна. До того ж її вартість нижча від ціни виготовлення твердої обкладинки. Це ідеальне рішення ціна/якість.

 

Шиття в зошити

 

Шиття зошитів нитками давно зарекомендувало себе як найкращий спосіб скріплення книжкового блоку. Блок ділиться на кілька зошитів (по 16, 24, або 32 сторінки), які прошиваються нитками, і з'єднуються з наступними зошитами, поки весь блок не буде скріплений в одне ціле. Зшиваються і листи між собою в зошит і зошити один з одним.

 

Тверда палітурка
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Тверду палітурку книги зазвичай обирають для виготовлення високохудожніх, серйозних наукових видань та підручників. Вона відрізняється високими експлуатаційними характеристиками і має найкращий естетичний вигляд. Книга складається з внутрішнього блоку (зброшурованих паперових листів або зошитів ) і обкладинки (кришки).

Поліграфцентр "ЛІРА" здійснює повний цикл виробництва твердої та м’якої палітурки на власному обладнанні.

 

 

© 2016 Поліграфцентр "Ліра". Всі права застережено.

Телефон: +380-312-61-70-41, +38-050-372-16-79

Телефон/факс: +380-312-61-54-99

Адреса: вулиця Митрака 25, Ужгород

88000, Україна

Email: office@lira-print.com

 • Grey Instagram Icon
 • Grey YouTube Icon
 • Facebook Social Icon